povas_g

iMas lengviau

GPAIS integracijos - programa skirta sukelti prekių sąrašus į GPAIS

Programa konverteris „Pildyk GPAIS sąrašus“ skirta palengvinti prekinių vienetų sąrašų pateikimą į GPAIS sistemą.
Jeigu turite pakuočių, elektroninės įrangos, baterijų bei akumuliatorių, transporto priemonių sąrašus Excelyje, tuomet pasinaudojus mūsų programa galite nesunkiai juos sukelti į GPAIS sistemą per kelias minutes

DEMO Programą „Pildyk GPAIS sąrašus“ galite parsisiųsti:
VersijaNuoroda
2 versija
su 2022m GPAIS pakuočių klasifikatoriumi ir galimybe pridėti prekės kodo galą
Pildyk_GPAIS_sarasai.exe
Suarchyvuota zip
Pildyk_GPAIS_sarasai.zip
1 versija
be galimybės pridėti prekės kodo galą ir iki 2022m galiojančiu GPAIS klasifikatoriu
Pildyk_GPAIS_sarasai_ver1.exe
Suarchyvuota zip
Pildyk_GPAIS_sarasai_ver1.zip

Kaip naudotis programa?

Pirmas pavyzdys labai paprastas, kuriame yra tik prekės ir jų pakuotės.

Lentelė gali būti Jūsų susikurta su kitokiais stulpelių pavadinimais, taip pat nesvarbi stulpelių išdėstymo tvarka. Jūsų Excel lentelė gali būti Jūsų susikurta su kitokiais stulpelių pavadinimais negu pateikta mūsų pavyzdyje, taip pat nesvarbi stulpelių išdėstymo tvarka. Mes "nepririšame" savo klientų prie konkretaus žurnalo šablono, todėl galite naudoti savo susikurtą lentelę, tačiau duomenys turi būti atskiruose stulpeliuose bei LABAI SVARBU, kad Jūsų lentelėje būtų GPAIS reikalingi duomenys ir jie būtų teisingi!

Programa leidžia įvesti svorius ne tik tonomis (kaip reikalauja GPAIS), bet ir kilogramais ar gramais. Pasirinkus kg ar g mato vienetus, programa formuodama xml rinkmeną, perskaičiuos svorius į tonas.

  1. Nusikopijuojame savo excel lentelės duomenis (CTRL+A (pažymėti viską), CTRL+C (nukopijuoti).


  2. Atsidarome mūsų programą „Pildyk GPAIS sąrašus“ .


  3. Įvedame savo įmonės kodą.

  4. Tada susiejame programos laukelius su Excel lentelės stulpelių pavadinimais- Prekės kodą, pavadinimą, tiekimo datą, prekės svorį. Jeigu įrašysime į Tiekimo datos laukelį konkrečią datą (pvz. 2018-01-01) tai ši data visoms prekėms bus priskirta vienoda. Prekės svorio laukelio, jeigu pas jus tik pakuočių srautas, galite ir nepildyti.

SVARBU! Jeigu susiesite Excel stulpelių antraštes (pvz: Įmonės prekės kodas, Prekės pavadinimas) su mūsų programa, tuomet duomenis nukopijuokite su stulpelių antraštėmis. Jeigu susiesite Excel stulpelius (A,B,C,D) tuomet reikia nukopijuoti duomenis be jūsų antraščių.

  5. Kokie pas jus naudojami GPAIS srautai? Jeigu pas jus tik Pakuotės srautas, kaip ir mūsų pateiktame pavyzdyje, tai programoje papildomų srautų rinktis nebereikia, nes programoje iškart nustatomas Pakuotės srautas.

Jeigu pas jus yra keletas srautų ne tik pakuotė, bet ir elektroninė įranga, baterijos ir kt., tuomet turite juos išsirinkti ir pridėti.


  6. Pasirinkę srautus, turime pridėti naudojamus pakuočių tipus, rūšį bei susieti Excel lentelės pakuotės svorio stulpelį su programos laukeliais bei savo pasirinkimą išsaugoti. Turime sudėti visus savo Excelyje naudojamus pakuočių tipus bei rūšis.


Visi reikalingi pakuočių išrinkti tipai, (pagal mūsų Excelio pavyzdį) matosi čia :


  7.Paspaudus pirmą kartą mygtuką „Formuoti XML failą“ bus prašoma pateikti „Atstovaujamų subjektų srautų registracijos sąrašą“. Šį sąrašą rasite prisijungus prie GPAIS sistemos, VVS sąsaja->Pagalba.

Pridėjus programoje naujų srautų, bus paprašyta dar kartą pateikti subjektų srautų registracijos sąrašą.

  8.Štai ir viskas, galite spausti mygtuką „Formuoti XML failą“. Suformuotą failą išsisaugokite savo kompiuteryje.

  9.Suformuotą rinkmeną su prekinių vienetų sąrašais pateikite GPAIS sistemoje. Importuoti rinkmeną reikia: VVS sąsaja->duomenų importas, prisegate rinkmeną ir paspaudžiate mygtuką „Importuoti“. Ar importas pavyko ar nepavyko galima pažiūrėti punkte „Importo rezultatai“.

  Jeigu yra klaidų, tai importo rezultatuose susiformuoja klaidų failas, kurį galite peržiūrėti. Labai tikimės, kad pas Jus klaidų nebus

  Pradžioje viskas atrodo sudėtingiau negu yra ištikrųjų. Pirmą kartą suvesti į programą jūsų nustatymai išsisaugo ir jeigu nebekeisite savo Excelyje stulpelių pavadinimų ar vietos, tai antrą kartą formuojant rinkmeną nieko suvedinėt nebereikės. Užteks tik nukopijuoti Excel lentelę, atidaryti programą ir paspausti mygtuką „Formuoti XML failą“.

Antras pavyzdys sudėtingesnis, kuriame yra ne tik prekės su pakuotėms, bet ir elektroninė įranga.


Programa pritaikyta sukelti įvairius srautus bei pakuotes, svarbu savo excelio lentelėje turėti GPAIS srautams reikalingus duomenis, kurie jūsų įmonės veikloje skiriasi. Pavyzdžiui, jūsų EEĮ yra vien tik buitinė, tada Excel lentelėje tokio stulpelio galima ir nekurti, o tiesiog programoje nurodysime šią reikšmę.  1. Nusikopijuojame savo excel lentelės duomenis (CTRL+A (pažymėti viską), CTRL+C (nukopijuoti).

  2. Atsidarome mūsų programą „Pildyk GPAIS sąrašus“ .

  3. Įvedame savo įmonės kodą.

  4. Tada susiejame programos laukelius su Excel lentelės stulpelių pavadinimais- Prekės kodą, pavadinimą, tiekimo datą, prekės svorį. Jeigu įrašysime į Tiekimo datos laukelį konkrečią datą (pvz. 2018-01-01) tai ši data visoms prekėms bus priskirta vienoda. Prekės svorio laukelio, jeigu pas jus tik pakuočių srautas, galite ir nepildyti.


  5. Pagal mūsų antrąjį pavyzdį reikia išsirinkti ir pridėti produktų pakuotės bei elektroninės įrangos srautus.
Kadangi mūsų pavyzdyje turime Elektroninių prekių, kurios turi būti GPAIS klasifikuojamos kaip smulki įranga ir lempos bei grupuojamos kaip buitinė ir nebuitinė, tai reikia į programą sudėti šiuos filtrus, kad programa atrinktų jūsų prekes ir į GPAIS sistemą jos nukeliautų ten kur reikia.
Kad programa tinkamai surūšiuotų GPAIS sistemai prekes pagal mūsų pavyzdį turime sudėti 4 srautus:

    1.Pakuotės srautą, (čia atsifiltruos prekės turinčios pakuotę)


    2.Elektroninės įrangos-> Smulki įranga ->nebuitinė (čia pateks mūsų prekė Elektrinis įrankis 2)


    3.Elektroninės įrangos-> Smulki įranga ->buitinė (čia pateks mūsų prekė Elektrinis įrankis 1)


    4.Elektroninės įrangos-> Lempos->buitinė (čia pateks mūsų prekė Lemputė) Šiuo atveju laikome, kad visos tiekiamos lempos bus buitinės, todėl nenurodome nei Excelio filtro nei filtruojamos reikšmės.


    5. Baigus sukelti srautus, programos vaizdas būtų toks:


  6. Pasirinkus srautus, turime pridėti naudojamus pakuočių tipus, rūšį bei susieti Excel lentelės pakuotės svorio stulpelį su programos laukeliais bei savo pasirinkimą išsaugoti. Turime sudėti visus savo Excelyje naudojamus pakuočių tipus bei rūšis.

  7. Baigus sukelti pakuotes, programos vaizdas būtų toks:


  8. Štai ir viskas, galite spausti mygtuką „Formuoti XML failą“. Suformuotą failą išsisaugokite savo kompiuteryje.

  9. Suformuotą rinkmeną su prekinių vienetų sąrašais pateikite GPAIS sistemoje. Importuoti rinkmeną reikia: VVS sąsaja->duomenų importas, prisegate rinkmeną ir paspaudžiate mygtuką „Importuoti“. Ar importas pavyko ar nepavyko galima pažiūrėti punkte „Importo rezultatai“.

Sėkmingai sukėlus prekinių vienetų sąrašus į GPAIS sistemą, galima labai greitai sukelti žurnalą su mūsų programa "Pildyk GPAIS žurnalą".